DZISIAj na mieście:

... wieje biedš ;)Wybierz dzień

Wrzesień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
< .::. >
Polecamy

Krwawe Święta

17.12.2016
ul. Świdnicka (przy budynku Solpol)
godz.12:00

Zapraszamy serdecznie na „Krwawe Święta” – akcję Fundacji Viva. W tym roku po raz kolejny Fundacja Viva organizuje akcję pod nazwą "Krwawe święta", która dotyczy niehumanitarnego traktowania i zabijania karpi.

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! – Grupa lokalna we Wrocławiu zaprasza na wydarzenie z tej okazji : akcję uliczną, która odbędzie się 17 grudnia o godzinie 12.00 na ulicy Świdnickiej przy budynku Solpol.

Wolontariusze fundacji Viva z wielu miast w Polsce wyjdą w grudniu na ulice, aby przybliżyć przechodniom, jak wygląda rzeczywistość hodowli karpi i sprzedaży żywych karpi. Stawy rybne z pozoru wyglądają na naturalne miejsca. Prawda jest jednak taka, że "produkcja" karpia jest przemysłem takim samym, jak każda inna hodowla zwierząt.
Ogólnopolski Strajk Kobiet - Runda II

24.10.2016

Drogie Polki walczące!
Drodzy wspierający nas Polacy!

godz.17:00 - Marsz spod SKY TOWER, następnie idziemy pod PRĘGIERZ i o godz. 18:00 odbędzie się demonstracja!

Od Czarnego Poniedziałku minął tydzień. Tydzień, odkąd powiedzieliśmy głośne NIE, które odbiło się echem w całym kraju. Tydzień temu wielu z nas nie wierzyło, że ktokolwiek nas usłyszy, ale WYGRALIŚMY a rząd w popłochu spełnił nasze żądania.

Nie czas jednak na składanie parasolek!

Większość parlamentarna nadal planuje uchwalenie drakońskiej ustawy antyaborcyjnej, w myśl której kobiety wciąż będą nękane, zmuszane do rodzenia dzieci skazanych na powolną i bolesną śmierć a antykoncepcja zakazana. Ostatnie dni pokazały wyraźnie, że stopień uprzywilejowania Kościoła katolickiego i jego wpływ na stanowione w Polsce prawo wciąż rosną, w myśl interesów politycznych dramatycznie pogarsza się stan systemu edukacji, w którym kształtowanie postaw obywatelskich jest zastępowane przez indoktrynację i anachronizm.
STOP TTIP I CETA

13.10.2016
pl. Nowy Targ
godz.17:00

Sytuacja wokół TTIP i CETA zmienia się niemal codziennie. Jedno jest już jednak jasne. PiS wbrew wcześniejszym deklaracjom, że będzie bronić polskiego rolnictwa i żywności, ogłosiło pełne poparcie dla przyjęcia CETA. Dyskusja nad CETA spadła z porządku obrad Sejmu i rząd sam zadecydował, że ją podpisze. Mamy tego dość!

Organizujemy manifestację sprzeciwu wobec CETA i TTIP. Główna manifestacja odbywa się w Warszawie 15-ego października. Nasza wrocławska demonstracja odbywa się 2 dni wcześniej, 13-ego października o godz. 17.00 na placu Nowy Targ - 5 dni przed spotkaniem UE, na którym przedstawiciel polskiego rządu ma oficjalnie wyrazić zgodę na podpis CETA.
8. Wrocławski Marsz Równości Festiwal Równych Praw 2016

07.10.2016
ul. Świdnicka pod pomnikiem Chrobrego
godz.13:00

Marsz Równości we Wrocławiu maszeruje dalej! Dołączcie do nas!

MANIFEST:
Już po raz ósmy maszerujemy przez Wrocław, w tym roku pod hasłem: "Nie ma kultury bez równości!”
Rada Unii Europejskiej ogłosiła Wrocław 2016 roku Europejską Stolicą Kultury. Jesteśmy dumni i dumne ze wszelkich działań ESK, które zachęcają mieszkańców i mieszkanki naszego miasta do twórczych działań. Wiemy jednak, że „kultura” znaczy więcej. Obejmuje wszystkie działania ludzi, które doskonalą życie społeczne. Kultura to nie tylko sztuka, teatry, muzea, biblioteki, koncerty, happeningi. To także wzory postępowania w społeczeństwie. To język debaty publicznej. To nasz wzajemny stosunek do siebie. To sposób życia według wartości.

Jako stowarzyszenie zajmujące się sytuacją mniejszości seksualnych oraz prawami człowieka zachęcamy władze miasta, tak dumne z tytułu ESK, do zadania sobie przy tej okazji kilku pytań:
1. Czy miasto, na którego głównym placu nacjonaliści palą kukłę Żyda – a było to jedno z najbardziej antysemickich wystąpień ubiegłego roku na świecie – można nazwać stolicą kultury? Dlaczego w „mieście spotkań” grozi się śmiercią przedstawicielom innych kultur, a nawet poglądów politycznych?
2. Dlaczego ulicami Europejskiej Stolicy Kultury przechodzą marsze nawołujące do nienawiści i przemocy wobec uchodźców i przedstawicieli innych religii?
3. Dlaczego w Europejskiej Stolicy Kultury wolno bezkarnie palić symbole zjednoczenia Europy, dzięki któremu od 70 lat udaje się utrzymać względny pokój na kontynencie?
4. I wreszcie, jak to możliwe, że w stolicy kultury pozwala się na zniszczenie jednego z najlepszych teatrów w Polsce, poświęcając wolność i niezależność artystów i widzów w imię politycznej gry?
Ogólnopolski strajk kobiet Wrocław

03.10.2016

Strajk i Marsz NIE SĄ w sprawie CAŁKOWITEJ legalizacji aborcji, a w sprawie SPRZECIWU wobec PROJEKTOWI USTAWY O ZAOSTRZENIU ABORCJI!!!

Do Godziny K – ogólnopolskiego finału Strajku Kobiet o 18.00 - wyruszamy we Wrocławiu MARSZEM oraz ROWEROWĄ MASĄ KRYTYCZNĄ KOBIET. Chcemy, by miasto na chwilę się zatrzymało - posłuchało naszego głosu i krzyczało razem z nami! Marsz startuje ze skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich z Hallera o godz. 16:00. Idziemy w stronę Rynku ulicami Powstańców Śląskich i Świdnicką. Niemal równocześnie o 16:30 z Parku Słowackiego rusza Rowerowa Masa Krytyczna Kobiet.

Spotykamy się wszyscy w Rynku pod Pręgierzem by razem w GODZINIE K (18:00) zaprotestować przeciw próbom łamania praw kobiet na manifestacji organizowanej wspólnie przez Dziewuchy Dziewuchom Wrocław, Dolnośląski Kongres Kobiet, Inicjatywę 8 marca i dolnośląski KOD.

Do marszu, masy krytycznej i manifestacji w Godzinie K może przyłączyć się KAŻDY KTO MA OCHOTĘ. Razem zatrzymamy Wrocław, by usłyszał nasz głos!!!

DLACZEGO PROTESTUJEMY? Wzorem kobiet w Islandii, które 41 lat temu sparaliżowały swój kraj, polskie kobiety organizują jednodniowy protest ostrzegawczy przeciwko ustawie procedowanej w polskim parlamencie przez morderców kobiet!
Masa Krytyczna z Budżetem Obywatelskim

30.09.2016
pl. Bema
godz.18:00

Pasy rowerowe na Piotra Skargi, wygodny przejazd rowerem przez Piłsudskiego, wydzielone miejsce dla jednośladów na Drobnera czy Trzebnickiej - to wszystko i jeszcze dużo więcej powstało i powstaje we Wrocławiu dzięki pieniądzom z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tegorocznym WBO również nie zabraknie rowerowych projektów. Wrześniowa masa krytyczna będzie poświęcona głosowaniu właśnie na projekty dedykowane nam, rowerzystom.

W tym roku zgłoszono kilkadziesiąt rowerowych pomysłów, zarówno te małe, jak i większe. Wszystkie możecie sprawdzić tu: http://bit.ly/2d11xCO (w kategorii wybierz "piesze/rowerowe"). My chcielibyśmy polecić Waszej uwadze szczególnie projekt nr 564 (sprawdź: http://bit.ly/2d2JLOP)
Głosowanie WBO2016 rozpocznie się dokładnie 30 września i potrwa do 10 października!

Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu roweru ;)
Czarny Protest

25.09.2016
Rynek, pod Pręgierzem
godz.16:00

Ubierz się na czarno i przyjdź w niedzielę o godz. 16:00 na wrocławski Rynek (pod Pręgierz). Zaprotestujmy razem przeciw barbarzyńskiej ustawie, odzierającej kobiety z godności i bezpieczeństwa!

Są nas tysiące. Pokazałyśmy i pokazaliśmy to na ulicach, w pracy, w szkołach i w internecie. W niedzielę zbierzmy się w sercu Wrocławia, by pokazać rządzącym, że nie pozwolimy skazać się na śmierć i cierpienie!

------------------------------------------------------------------------
W środę posłowie i posłanki rozpoczęli prace nad okrutnym projektem ustawy, zgodnie z którym kobiety mają być wtrącane do więzienia za przerwanie ciąży.

To okrutne i nieludzkie prawo będzie zagrażało każdej z nas. ...Nie chcemy żyć w kraju, w którym przy łóżku ciężarnej kobiety czuwa policjant i prokurator, gdzie każde poronienie kończy się śledztwem, gdzie zgwałcone dziewczynki zmuszane są do rodzenia dzieci swoich gwałcicieli.
Światowy Dzień Uchodźcy

20.06.2016
Plac Solny
godz.19:00

Od 2000 roku z inicjatywy ONZ 20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Coroczne święto ustanowiono, by docenić odwagę, determinację i poświęcenie tych, którzy wielokrotnie stracili wszystko – pracę, domy, bliskich. Światowy Dzień Uchodźcy na różny sposób celebruje się w ponad 100 państwach, ale o dziwo w Polsce, kraju, który w XX wieku w wyniku wojen i sytuacji politycznej był jednym z największych „eksporterów” uchodźców, święto to ma charakter marginalny.

Ostatnie kilkanaście miesięcy to jednak coś więcej niż tylko bierność rządzących w Polsce na nieszczęście uchodźców. Polityka Rządu RP nastawiona jest na zniechęcenie Polek i Polaków do pomysłu pomocy uchodźcom. Politycy nie mają oporów, by stosować język przepełniony nienawiścią i rasizmem, co, niestety, odbija się na nastrojach społecznych. Doczekaliśmy czasów, gdy dyskurs społeczny narzuca nam skrajna prawica. Dlatego chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w naszej poniedziałkowej manifestacji.
Demonstracja przeciwko państwu policyjnemu

08.06.2016
pod Galerią Dominikańską
godz.18:00

W środę 8 czerwca o 18:00 widzimy się pod Galerią Dominikańską, aby pokazać nasz sprzeciw wobec wprowadzania państwa policyjnego.

Tylko 3,5 proc. skarg na pobicie przez policjantów (z ok. tysiąca rocznie) prokuratura kieruje do sądu. Pozostałe umarza lub odmawia wszczęcia postępowania. To dane dotyczące łącznie: przestępstw wymuszania zeznań i znęcania się nad pozbawionym wolności. W przypadku wymuszania zeznań biciem statystyka jest jeszcze gorsza: tylko 1,3 proc. spraw kończy się aktem oskarżenia... Jesteśmy najbardziej inwigilowanym krajem w UE - co roku w Polsce sprawdza się (oficjalnie) 2 miliony bilingów! Jesteśmy też podsłuchiwani - aż 10 służb może to robić bez czyjejkolwiek kontroli i wyraźnego powodu. Dla kolejnych partii u koryta ta sytuacja nie wydaje się być problemem, a wręcz przeciwnie - nowa ekipa rządząca daje państwowym aparatom opresji coraz większe uprawnienia. Ustawa o policji, ustawa o więziennictwie, powołanie ministerstwa bezpieczeństwa, ustawa antyterrorystyczna, a w planach, wg nieoficjalnych informacji, powołanie nowej służby specjalnej zajmującej się inwigilacją... dość! Rząd działa szybko, musimy reagować!
CZWARTKOWE GRANIE

28.04.2016
Wagenburg
ul. na Grobli 16
godz.16:00

Spór o drogę dojazdową do naszego terenu trwa w najlepsze. MPWiK nie ustaje w działaniach uniemozliwiających szybkie osiągnięcie kompromisu.
Zaistniała sytuacja znacznie utrudnia naszą działalność kulturalno-artystyczną.

Mimo to nie poddajemy się!

Aby pokazać MPWiK i wszystkim wokół otaczający nas absurd wyjdziemy z naszą inicjatywą w okolice parkingu będącego przedmiotem konfliktu.
W czwartkowe popołudnie ok godziny 16 zapraszamy wszystkich fanów szachów, gier planszowych czy karcianych.
Wspólnie spędzony czas osłodzą nam domowe wypieki i ciepłe napoje.

Do zobaczenia na miejscu!!
Zawieś wieszak, by ODZYSKAĆ WYBÓR

17.04.2016
Plac Solidarności
godz.17:00

Dziewuchy Wrocław zapraszają na happening pod lokalną siedzibą partii, której szefostwo wspiera zakaz aborcji i szafuje prawami kobiet bez ich wiedzy i zgody. Wszystko to pod płaszczykiem dbania o wartości i moralność, choć i tak wiemy, że chodzi o władzę i układy z Kościołem.

Zamiast pieklić się w internecie, wyraźmy nasze oburzenie razem tworząc instalację wieszakowo-ludzką wokoło siedziby partii przy Pl. Solidarności 1/3/6. Startujemy o 17:00, tworzenie potrwa ok. godziny.

Przyjdź i zawieś swój wieszak na znak protestu wobec zakłamania i hipokryzji, których dziś doświadczamy, a których ofiarami lada moment mogą paść Polki. Powiedz NIE barbarzyńskim pomysłom odbierającym kobietom prawo do życia w godności i zdrowiu. Dodaj swoją cegiełkę, swój wieszak, abyśmy mogli w Polsce ODZYSKAĆ WYBÓR.

Gotową instalację sfotografujemy i doślemy lokalnym politykom ugrupowań, które deklarują poparcie dla ustawy zmuszającej kobiety do rodzenia bez względu na okoliczności. / ważne: Instalację potem rozebierzemy, gdyż estetyka miasta jest dla nas sprawą ważną i nie chcemy go zaśmiecać. Wieszaki wyślemy do Premier Beaty Szydlo z fotografiami./
Manifestacja antywojenna - Stop Militaryzacji

12.03.2016
pl. Wolności
godz.18:00

Zachęcamy wszystkich do udziału w demonstracji antywojennej , która odbędzie się pod hasłami: „Chleba i pracy, a nie wojen!” oraz: „Stop militaryzacji!”. Poprzez demonstracje, pragniemy przedstawić rządzącym, niechęć społeczeństw, dla ich gierek, zmierzających do destrukcji pokoju w Europie i na świecie. Na manifestację zapraszamy wszystkie organizacje, środowiska oraz osoby prywatne. Mile widziane transparenty oraz flagi organizacyjne.

Manifestacja jest częścią odbywającego się we Wrocławiu, Forum Społecznego Europy Środkowo Wschodniej.
Manifa 2016 FEMINIZM ZAMIAST WOJEN!

06.03.2016
Wrocławski Rynek
godz.14:00

Jak co roku zapraszamy na Manifę we Wrocławiu!

Startujemy o godzinie 14:00 spod pomnika Fredry na Wrocławskim Rynku!
Będziemy maszerować w rytmach Podwórkowa Samba Wrocław!

FEMINIZM ZAMIAST WOJEN!

***
Manifest 2016

„Jako kobieta nie mam ojczyzny. Jako kobieta nie chcę ojczyzny. Moją ojczyzną jest cały świat” – napisała w „Trzech gwineach” Virginia Woolf. W tym eseju wyraziła nie tylko swój stosunek do wojny, ale przede wszystkim wskazała na związki między nacjonalizmem, militaryzymem i wojną, a społeczeństwem i państwem opartym na nierównościach i hierarchiach. Dzisiaj wymowa tego tekstu nadal jest aktualna – wojny toczą się nieustannie i na wielu frontach. Żadna z nich nie toczy się w naszym imieniu, na każdej z nich to my najbardziej cierpimy.
Wrocław przeciwko nienawiści

06.02.2016
Skrzyżowanie Świdnickiej i Oławskiej
godz.14:30

W sobotę 6 lutego na wrocławskim rynku przeciw obecności imigrantów i uchodźców w Polsce i Europie demonstrować chce PEGIDA. Ludzi, którzy z powodu wojny i przemocy musieli opuścić swoje domy PEGIDA nazywa „nielegalnymi”, a siebie określa jako „Patriotycznych Europejczyków”. Tak polska, jak i niemiecka PEGIDA powołuje się na europejskie korzenie i tradycje, a jednocześnie głosi sprzeciw wobec autentycznych europejskich wartości takich jak otwartość, sprawiedliwość i solidarność.

Nie zgadzamy się na demonstrowanie ksenofobii i nacjonalizmu w naszym mieście i kraju. Nie pozwalamy na nazywanie jakiegokolwiek człowieka nielegalnym. Nie chcemy, aby skrajna prawica zawłaszczała europejskość i patriotyzm, zakłamywała znaczenie tych pojęć, instrumentalnie używała ich do realizacji nikczemnych celów politycznych. Nie możemy biernie przyglądać się akcjom propagandowym PEGIDY, które wprost nawiązują do brunatnych czasów niemieckiego Breslau.
Wrocław przeciwko inwigilacji!

23.01.2016
pl. Solny
godz.16:00

Sejm przyjął dzisiaj nową ustawę o policji. Od teraz każdy może być szpiegowany bez powodu. Funkcjonariusze będą śledzić jakie strony internetowe oglądamy, z kim rozmawiamy, co kupujemy, jakich mamy znajomych, gdzie przebywamy, o której idziemy spać, Będą zbierać informacje, które mogą posłużyć do szantażu, do zastraszania krytyków władzy i tłumienia protestów społecznych. Nie możemy biernie przyglądać się temu jak władza chce coraz bardziej ograniczać naszą wolność. Musimy dobitnie pokazać im, że "1984" Orwella nie był instrukcją obsługi.

Spotykamy się w sobotę o 16:00 na Placu Solnym aby zablokować nową ustawę! Nie chcemy państwa policyjnego!!

Demonstracja jest legalna, została zgłoszona w CZK.
Na demonstracji nie będą tolerowane flagi oraz emblematy partyjne, a także symbole systemów autorytarnych.
RAZEM przeciw inwigilacji obywateli i upolitycznieniu służby cywilnej

14.01.2016
ul. Oławska
godz.18:00

Nie zgadzamy się na inwigilację obywateli pod pretekstem dbania o nasze bezpieczeństwo! Nie zgadza się na obsadzanie wysokich stanowisk w służbie cywilnej przez partyjnych aparatczyków! Dlatego też w najbliższy czwartek (14.01.2015) spotykamy się o godz. 18:00 na ul. Oławskiej (przy fontannie od strony pl. Dominikańskiego), by zademonstrować przeciwko zmianom serwowanym przez PiS. Niedawno podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja ustawy o służbie cywilnej, i wciąż oczekująca na prezydencki podpis nowelizacja ustawy o policji, to nic innego, jak kolejne etapy zawłaszczania państwa przez partię rządzącą. Nie pozwólmy im na to. Bądźmy w czwartek RAZEM!
Protest: Dość łamania praw pracowniczych w Polskim Busie

18.12.2015
przed wjazdem do Tymczasowego Dworca Autobusowego
od strony ul. Suchej
godz.13:00

Już czterech pracowników firmy Souter Holdings Poland, działającej pod marką PolskiBus.com, zostało zwolnionych ze względu na działalność związkową. W odpowiedzi na zwolnienia, Inicjatywa Pracownicza planuje akcje protestacyjne w całej Polsce w tygodniu od 14 do 20 grudnia

Działająca w Polskim Busie komisja Ogólnopolskie Związku Zawodowego „Inicjatywa Pracownicza” powstała 10 września. Założyli ją kierowcy autobusów z województwa podkarpackiego. Obecnie w komisji działa kilkanaście osób, a w samej firmie, zatrudniającej około 800 osób, działają jeszcze dwa inne związki zawodowe (Sierpień 80 oraz Związek Zawodowy Kierowców w Polsce).

Od samego początku działalności członkowie komisji IP spotkali się z represjami. Tuż po zebraniu założycielskim, przewodniczący komisji został zwolniony w związku ze „zmianami organizacyjnymi”. Następnie, w październiku kierownictwo Souter Holdings zapowiedziało, że zamierza zwolnić kolejnych 3 kierowców – członków Inicjatywy Pracowniczej. Działacze i działaczki Inicjatywy Pracowniczej nie mają wątpliwości, że zwolnienia były próbą zastraszenia członków komisji i noszą wszelkie znamiona dyskryminacji ze względu na przynależność związkową – w chwili obecnej w sądzie pracy toczy się postępowanie w sprawie czterech zwolnionych związkowców.
Świąteczna Aukcja Dla Drzew

12.12.2015
EkoCentrum Wrocław
ul. św. Wincentego 25A
godz.19:00

12 grudnia zapraszamy Was do udziału w ***Aukcji dla Drzew*** – beneficie, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie naszej działalności w 2016 roku: akcje ekoedukacyjne, promocję ruchu rowerowego, walkę ze smogiem, ochronę istniejących zadrzewień oraz nowe nasadzenia.

Będziemy zaszczyceni i wdzięczni za każdą formę wsparcia naszych wysiłków. Chcemy wykorzystać to, co każdy z nas ma najlepszego. Na aukcji zamierzamy wystawić przedmioty (płyty, książki, sprzęty, dzieła sztuki, usługi, kupony rabatowe i wszelkie inne precjoza) otrzymane od naszych sympatyków i darczyńców. Każda rzecz przekazana na omawiany cel zostanie opisana i wystawiona na sprzedaż, sprawiając radość kupującemu oraz nam wszystkim, którzy skorzystają na poprawie jakości życia w mieście, dzięki drzewom, czystszemu powietrzu i odpowiedzialnym, proekologicznym postawom jego mieszkańców :)
Wrocław dla Klimatu! Świecimy przykładem

28.11.2015
Plac przed kościołem Garnizonowym
godz.16:00

30 listopada w Paryżu rozpoczyna się jedna z największych konferencji klimatycznych COP21, gdzie przywódcy wszystkich państw podejmą decyzję, jak przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Świadomość negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko jest obecnie powszechna. Naukowcy zrzeszeni w akademiach i stowarzyszeniach naukowych zgodnie twierdzą, że emisje gazów cieplarnianych powodują podnoszenie się średniej temperatury globalnej, co z kolei bezpośrednio przekłada się na zmiany klimatu i związane z nimi ekstremalne zjawiska tj., powodzie, susze czy huragany. Coraz więcej krajów przewiduje ambitne cele i działania na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. By zapobiec wielu kataklizmom społeczność międzynarodowa musi połączyć siły na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Polska zajmuje 36 miejsce na świecie i 10 w Unii Europejskiej pod względem ilości emisji gazów cieplarnianych w przeliczeniu na mieszkańca. Ponosimy część odpowiedzialności za obecny kryzys klimatyczny i powinniśmy podjąć zobowiązania zmierzające do zmniejszenia naszego niechlubnego wkładu w zwiększanie globalnego ocieplenia.
NIE W NASZYM IMIENIU!

27.11.2015
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe Wrocław
al. Kasprowicza 24
godz.13:30

Zapraszamy serdecznie na pochód „Nie w naszym imieniu” organizowany przez wrocławską wspólnotę muzułmańską. Wydarzenie to jest skierowane przeciwko aktom terroru popełnianym w imię islamu. Jednocześnie stanowi ono reakcję na demonizację islamu oraz utożsamianie muzułmanów i muzułmanek z działaniami terrorystów. Organizatorzy wyrażają kategoryczny brak akceptacji dla terroryzmu!

My, wyznawcy islamu i nasi przyjaciele oświadczamy, że stanowczo potępiamy wszelkie akty terroru. Tego rodzaju czyny są nie tylko niezgodne z nauczaniem islamu, ale są zwyczajnie nikczemne, odrażające i nie mogą znaleźć jakiegokolwiek usprawiedliwienia. Pragniemy wyraźnie i jednoznacznie podkreślić, że islam to religia pokoju, a wszelkie organizacje terrorystyczne powołujące się na tę religię nie reprezentują ani jej, ani wspólnoty muzułmańskiej. Nie ulega wątpliwości, że ugrupowania te stanowią margines, zaś nadawanie rozgłosu ich działaniom jedynie przysparza im popularności.
Happening DZIEŃ BEZ FUTRA

21.11.2015
ul. Oławska (na wysokości Kazimierza Wielkiego, przy fontannie)
godz.14.00
http://cenafutra.info/

Czy wiesz o tym, że zwierzęta takie jak norki, lisy czy jenoty są wciąż hodowane i zabijane na futro? Zwierzęta, które nie różnią niczym od naszych psów i kotów poza tym, że są dzikie. A co za tym idzie, trzymanie ich w zamknięciu i odizolowaniu od środowiska naturalnego powoduje u nich jeszcze gorsze konsekwencje, tj. choroby psychiczne, samookaleczenia czy kanibalizm.

Chcesz wyrazić swój sprzeciw wobec hodowli zwierząt na futra? Bądź z nami tego dnia, podpisz petycję, porozmawiaj z aktywistami Otwartych Klatek, pomóż nam zwrócić uwagę opinii publicznej na cierpienie zwierząt futerkowych!

Historia dzieje się teraz. Możemy dopisać swój rozdział.
Zaświećmy przykładem | Halloween z Masą Krytyczną

30.10.2015
pl. Bema
godz.18:00

Każdy z nas marzył kiedyś, by posiadać umiejętność bycia niewidzialnym. Niestety, bywają rowerzyści, którzy to potrafią. Tym razem Masa Krytyczna Wrocław we współpracy z Kocham Wrocław, wybieram rower udowadnia, że bycie niewidocznym na drodze, to żadna supermoc, lecz brak zdrowego rozsądku.
A więc: nie bądź czarnym charakterem, zostań superbohaterem! ...i ZAŚWIEĆ SIĘ NA HALLOWEEN!

HALLOWEEN Z MASĄ KRYTYCZNĄ

WERSJA PODSTAWOWA
➡ upewnij się, że posiadasz rower wyposażony w obowiązkowe oświetlenie: przynajmniej jedno białe światło przednie oraz przynajmniej jedno czerwone światło tylne (ciągłe lub pulsujące) oraz tylny czerwony odblask.
Pamiętaj, że jeśli nie masz własnego roweru możesz skorzystać z Wrocławski Rower Miejski - Nextbike Polska

WERSJA ŚREDNIOZAAWANSOWANA
➡ oprócz obowiązkowego zestawu, ubierz siebie i swój rower w dodatkowe "świecidełka" i zalśnij pełnią blasku!
Co się nada? Nakładki na szprychy, świecące wentyle, kolorowe diody, LED-y, lampki choinkowe, dynie halloweenowe ;)
IM WIĘCEJ, TYM LEPIEJ!
1500 na minutę

02.10.2015
Pręgierz (Rynek)
godz.17:30

2 października obchodzony jest Dzień Zwierząt Hodowlanych. Szacuje się, że każdego roku w Polsce dla celów konsumpcyjnych zabija się 860 mln zwierząt (nie licząc ryb). Największą grupę spośród nich stanowią brojlery.

6 lat. Tyle średnio może żyć kura. 6 tygodni. Tyle trwa życia brojlera, czyli kurczaka hodowanego na mięso. W czasie tych sześciu tygodni intensywnie karmiony ptak przebywa w wielkim hangarze z tysiącem innych mu podobnych.

1500. Tyle mniej więcej brojlerów zabija się w Polsce co minutę.

91320. Tyle brojlerów zginie w ciągu godziny. Tyle też będzie trwał happening organizowany przez Otwarte Klatki. W ten sposób aktywiści chcą zwrócić uwagę na miliony anonimowych istnień, ofiar chowu przemysłowego.

Happening będzie okazją do porozmawiania z aktywistami Otwartych Klatek o realiach chowu przemysłowego, o tym jak można pomóc zwierzętom i zmienić świat na lepsze wybierając dietę roślinną. Na stoisku będzie możliwość podpisania apelu do polityków o zajęcie stanowiska w sprawach dotyczących skutecznej ochrony zwierząt.
UCHODŹCY MILE WIDZIANI | PIKIETA

12.09.2015
Wrocławski Rynek
godz.18:00

12 września spotykamy się we Wrocławiu oraz innych miastach Polski, aby wyrazić naszą solidarność z uchodźcami i pokazać, że chcemy i jesteśmy gotowi im pomagać.

Jest nam wstyd za wypowiedzi wielu polskich polityków, dziennikarzy i liczne głosy w mediach społecznościowych protestujące przeciw solidarnemu rozwiązywaniu problemu uchodźców w gronie europejskich państw. Uważamy, że naszym moralnym obowiązkiem jest pomóc ludziom uciekającym przed wojną i prześladowaniami, bez względu na ich rasę, narodowość czy wyznanie.

Polacy na przestrzeni dziejów wielokrotnie korzystali z gościnności i pomocy innych krajów i narodów - również określanych jako odległe nam kulturowo.
W obliczu dramatycznego położenia kilkuset tysięcy ludzi szukających schronienia w Europie, jest dla nas oczywiste, że powinniśmy tego schronienia udzielić.
Zdajemy sobie sprawę z konieczności wdrożenia długofalowych programów pomocy i integracji, ale nie zgadzamy się aby jakiekolwiek trudności były wymówką dla obojętności wobec ludzi uciekających przed śmiercią i ratujących swoje rodziny. Przeciwstawiamy się ksenofobii, rasizmowi i powielaniu krzywdzących mitów na temat innych kultur i wyznań.
Wrocławskie Święto Rowerzysty 2015

14.06.2015
Plac Nowy Targ, godz.12:00
Park Tołpy, godz.14:00

★ 3 ROWERY DO WYGRANIA ★
★ KONCERT NA 8 KILOMETRÓW ★
★ ZAWODY DLA DZIECI i DOROSŁYCH ★

WŚR to największa, niesportowa impreza rowerowa w regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów! W 2014 roku w WŚR wzięło udział 4,5 tys. rowerzystów, tym razem nie może zabraknąć i Ciebie! Program WŚR poniżej!

✓ Ubierz się szykownie i wygraj rower!
✓ Ubierz się zabawnie i zgarnij drugi!
✓ Weź z sobą trąbkę, głośny dzwonek, koraliki na szprychy, cokolwiek co wydaje z siebie dźwięk i stań się częścią pierwszej w historii BIKENSEMBLE PARADE!

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [aktualne działu | dodaj news]


Współpraca