Polecamy

Tides From Nebula + Materia, Sunnata
Fallen Angels Party & Cabaret Grey
THE PRODIGY night + DNB
Społeczne Forum Wymiany Myśli
Solidarnie z obrońcami Puszczy
Global Justice Night Wrocław
15. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS
Fair Trade Film Festival
Benefitowa Kuchnia Społeczna (Tydzień Bez Futra)
Kuchnia Społeczna #27
Vegan Food Festival
Rafał Woś we Wrocławiu: To nie jest kraj dla pracowników
Booze & Glory, The Analogs, Prawda
One Love Sound Fest 2017
Spring Forward Fest 4
GBH
Moskwa Punk Rock Fest
ZSP - Związek Syndykalistów Polskich

Związek Syndykalistów Polski powstał na zjeździe założycielskim w dniach 31 marca - 1 kwietnia 2007 w Gliwicach. Celem ZSP jest propagowanie idei demokracji bezpośredniej i samorządności pracowniczej. Pragniemy budować niehierarchiczne, antykapitalistyczne związki zawodowe i organizacje propracownicze, które będąc niezależne od państwa, niezwiązane jakimikolwiek układami z politykami ani szefami prawdziwie zadbają o los pracowników, a nie swoich liderów. Chcemy zmiany całości stosunków społeczno-ekonomicznych, a nie tylko drobnych ustępstw ze strony państwa i kapitału.

Uczestnikami ZSP są zarówno członkowie różnych związków zawodowych, jak również osoby nie należące do żadnego ze związków. Wierzymy, że walka o świat pozbawiony wyzysku oraz dominacji ma sens.

Związek Syndykalistów Polski, mimo niemalże identycznej nazwy nie jest bezpośrednią kontynuacją Związku Syndykalistów Polskich działającego w okresie II wojny światowej, ani żadnej organizacji tego okresu. Związek Syndykalistów Polski mimo czerpania pewnych wzorców z przeszłości zachowuje własny charakter ideowy.

Osoby zainteresowane działalnością w ramach ZSP prosimy o kontakt, a także zapraszamy do zapoznania się ze statutem ZSP.

Kontakt:
http://zsp.net.pl
dolnyslask@zsp.net.pl