Greenpeace

Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Organizacja koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych, globalnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska.

Kampanie prowadzone przez Greenpeace obejmują sześć głównych obszarów ochrony środowiska - ochronę lasów i lasów deszczowych, ochronę oceanów i mórz, ochronę przed substancjami toksycznymi, globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne, energię oraz organizmy modyfikowane genetycznie.

Greenpeace przeciwstawia się niszczeniu środowiska naturalnego od 1971 roku, kiedy to grupa aktywistów protestowała przeciwko testom nuklearnym przeprowadzanym przez rząd Stanów Zjednoczonych u wybrzeży Alaski. Od tamtej pory istotą działania organizacji są akcje bezpośrednie na wodzie, ziemi i w powietrzu, których celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na przypadki niszczenia Ziemi, istotne problemy ekologiczne, a także wskazanie odpowiedzialnych za taki stan rzeczy.

Biura Greenpeace znajdują się w ponad 40-stu krajach świata. Aby zachować swoją niezależność Greenpeace nie przyjmuje dotacji od rządów, partii politycznych i korporacji. Działania Greenpeace finansowane są dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców.

Choć wiele celów Greenpeace już zostało osiągniętych, organizacja ciągle prowadzi kampanie na rzecz ochrony środowiska. Siła Greenpeace to siła popierających ją jednostek. Czy jesteś gotowy aby się do nas przyłączyć?

Wrocławski oddział fundacji Greenpeace poszukuje wolontariuszy.

Jeżeli dysponujesz wolnym czasem, jesteś zainteresowany ochroną środowiska i chciałbyś brać aktywny udział w naszych działaniach, zgłoś się! Oferujemy udział w ciekawych projektach, przynależność do ekipy wolontariuszy Greenpeacei mnóstwo satysfakcji!!!

Oczekujemy regularnego i aktywnego uczestnictwa w spotkaniach oraz umiejętności pracy w grupie.

Napisz do Koordynatora wrocławskich działań Greenpeace

wroclaw.pl@greenpeace.org

Działaj w GREENPEACE!