Artykuly > Wydawnictwa muzyczne > Premiera pierwszego albumu Foliby - Tan

16 października będzie miała miejsce premiera pierwszego, studyjnego albumu zespołu Foliba, który obchodzi w tym roku swoje X-lecie !

Płyta „Tan”, czyli „10”, bo tak w języku malinke należy tłumaczyć jej tytuł, jest muzycznym podsumowaniem dziesięcioletniej drogi, jaką ma za sobą zespół Foliba. Dekada wspólnego grania rytmów afrykańskich obfitowała w wiele niesamowitych spotkań z rytmem, publicznością i artystami z Europy i Afryki. Na płycie zostało zarejestrowane spotkanie z Senegalskim muzykiem Ablaye'm Badji, który obecnie występuje w Folibie.

Album „Tan” to spora dawka tradycyjnych rytmów Afryki Zachodniej, z niezwykle rozgadanymi bębnami djembe, dundun i tama. Nie zabraknie na nim też melodyjnych utworów z dialogiem delikatnych strun kory i dźwięków afrykańskiej marimby – Balafonu. Ablaye obok instrumentalnej wymiany słów, snuje wokalne opowieści w języku mandinka.

Wśród gości, na płycie pojawiają się : Cheeba - wokalista EastWest Rockers, który zaśpiewał o swojej wizji powrotu do korzeni oraz multiinstrumentalista Kamil Rogiński (R.U.T.A, ŜANĜO). Finalne brzmienie albumu dopracowane zostało w studio AsOne. „Tan” to owoc spotkania. Siebie, muzyki i ludzi – Zapraszamy!

Foliba „TAN” Premiera 16.10.2015!
Album do nabycia w dobrych sklepach muzycznych oraz na: www.rockers.pl

Preorder : http://rockers.pl/kategoria/14/p/tan,foliba,31080

TRACKLISTA :
1. JARABI
2. SOLI
3. GUINEE FARE
4. LAMTIYAMA
5. DUNUNBA
6. DJOLE
7. LEGENDA (gościnnie: Cheeba, Kamil Rogiński)